1 sierpnia 2018 Udostępnij

Jak rozplanować ułożenie rzeczy w szafkach w kuchni?

Odpowiedni montaż szafek kuchennych i ich umiejscowienie w kuchni to sprawa kluczowa, jeśli chce się w łatwy sposób zorganizować sobie pracę w takim pomieszczeniu. Dzięki temu, że ułoży się w nich różne rzeczy będzie można w szybkim tempie przystąpić do gotowania i znaleźć wszystko to, co jest najważniejsze podczas gotowania. Niekiedy kuchnie domowników przypominają jedną wielką szufladę, nie powinno tak być. Trzeba wtedy zdecydować się na zmiany, tak aby wyeliminować ze swojej kuchni chaos. W ten sposób zaprowadzi się w tym pomieszczeniu porządek i spokój.

Najbliżej powinny być rzeczy, których często się używa

W kuchni domownikom najbardziej zależy na czasie, a więc aby poszczególne potrawy zostały przygotowane szybko. Wiadomo, że odpowiednia organizacja pracy w tym przypadku jest sprawą kluczową. Czas traci się np. na poszukiwania pokrywek, łyżek, czy też miseczek. Łatwo można sobie jednak z tym poradzić. W szufladach znajdujących się najbliżej kuchenki, czy też blatu powinny znajdować się najbardziej potrzebne akcesoria, z których korzysta się praktycznie codziennie. Mogą to być np. miseczki, czy też łyżki i chochle. Oczywiście w pobliżu powinny znajdować się też szklanki i talerze. W kuchniach bardzo często korzysta się z kubków, a więc powinny być one umiejscowione przed filiżankami. Jeśli z jakichś rzeczy korzysta się rzadko, powinny stać one z tyłu szafek. Trzeba też zadbać o to, aby najpotrzebniejsze rzeczy nie były umiejscowione zbyt wysoko.

Inwestycja w wysuwane szuflady

W kuchni sprawdzą się doskonale przede wszystkim wysuwane szuflady. Wysunięcie jej nie zabiera dużo czasu, a dzięki temu można w krótkim czasie sięgnąć po wszystko, co najważniejsze, a więc np. po patelnię. Poza tym takie szafy bez problemów poradzą sobie z ciężarami, więc można w nich przechowywać różnego rodzaju naczynia i garnki. Dodatkowo w szufladach powinny znajdować się specjalne wkłady oraz małe szufladki, aby można było w nich posortować np. sztućce. Wtedy też nie będzie problemów z doborem odpowiednich sztućców do podawanego obiadu, z czym wiele osób sobie nie radzi, np. podczas wizyty kogoś z rodziny.

szuflady w kuchni

Pojemniki na mniej przydatne rzeczy

Aranżując własną kuchnię warto też zdecydować się na zakupienie małych pojemników na mniej przydatne rzeczy, oczywiście będą to przedmioty o niewielkich gabarytach. Można zdecydować się na pojemniki w wersji plastikowej lub szklanej. Dzięki temu wygodnie będzie sięgało się po różne akcesoria i mniejsze przedmioty, których w kuchni używa się od czasu do czasu. Co istotniejsze akcesoria i gadżety kuchenne należy wybierać z głową, aby w kuchni nie było ich przypadkiem zbyt dużo, bo potem będzie się trudno we wszystkim połapać. Pojemniki sprawdzą się jednak idealnie i doskonale wywiążą się ze swoich funkcji.