1 sierpnia 2018 Udostępnij

jak zaaranżować wygodne miejsce dla wszystkich gości?

Jeśli często urządzasz spotkania z rodziną lub znajomymi i zapraszasz ich do siebie na kilka dni warto postarać się o wygodny pokój gościnny, dzięki któremu goście spędzą u Ciebie na prawdę miły czas i będą go świetnie wspominać. Ja go urządzić? Oto kilka pomysłów.

Jeśli mamy możliwość wyodrębnić jeden pokój i przeznaczyć go jako miejsce dla gości będzie to świetny pomysł. Jeśli mamy mały dom równie dobrze możemy wybrać po prostu salon. Jak wyposażyć osobny pokój dla gości?

Sypialnia dla gości i dodatkowy pokój w jednym

Po pierwsze łóżko. Najlepiej wybrać składane, aby w kilka chwil mogło stać się wygodną sofą lub łóżkiem do spania.
Dodatkowo będziemy mieć wolną przestrzeń, a to plus zwłaszcza kiedy korzystamy z pokoju nie mając gości, czyli użytkujemy pokój na co dzień mając w nim gabinet czy salon.

Rozkładane łóżko powinno być tapicerowane, ponieważ jest z pewnością milsze w dotyku i nie klei się do skóry. To wygoda użytkowania i świetny design.

Duże szafy dla wygody gości i domowników

Szafa, niezależnie czy duża czy mniejsza. Można zamienić ją na komodę lub kilka półek. A wszystko po to, aby nasi goście mogli swobodnie zostawić tam swoje rzeczy i czuć się bardziej komfortowo w naszym domu.
Dobrym wyborem może być szafa Elda lub Nadir z Black Red White. Zajmują mało miejsca i mają rozsuwane drzwi co jest wygodne i funkcjonalne.

pokój dla gości

W tych szafach oczywiście możesz przechowywać swoje rzeczy, np. pudła z ubraniami z poprzednich sezonów lub inne mniej potrzebne rzeczy czy dokumenty. Kiedy zjawią się goście trzeba będzie zwolnić miejsce, dlatego nie warto zajmować całej szafy swoimi rzeczami. Szczególnie jeśli często odwiedzają nas dalecy znajomi.

Dekoracje przydatne w pokoju gościnnym

Jeśli chcemy zapewnić naszym gościom miłą atmosferę i wygodę musimy pamiętać o świeżej pościeli. Najlepsza będzie ta przepuszczająca powietrze, kojarząca się z latem lub kwiatami. Takie połączenie z pewnością przyda się, aby goście czuli się jak w domu i mieli spokojną noc, a co za tym idzie będą w lepszych humorach i czas spędzony u Was na pewno będzie należał do udanych.

Dodatkowym elementem powinny być poduszki ozdobne, które mogą być wykorzystywane jako podpórka pod glowe, lub plecy czy ramiona. Idealne podczas czytania, słuchania muzyki czy odpoczynku. 

Jeśli chodzi o inne dodatki powinny one pasować do reszty wystroju. Nie może być ich dużo, aby pokój nie był przytłaczający. Pamiętajmy o zapachowych świecach, ładnym obrazie czy eleganckich zasłonach. To pomoże stworzyć miły klimat i poczuć się naszym gościom jak we własnym domu. Mały stolik lub szafka na potrzebne rzeczy jak telefon czy klucze będzie strzałem w dziesiątkę.