1 czerwca 2018 Udostępnij

Gdzie kupić farby święcące w ciemności?

Noc pod rozgwieżdżonym niebem to niewątpliwie przyjemność. Co zrobić by zasypiać tak codziennie, jednocześnie nie martwiąc się owadami, brzydką pogodą i tym jak jutro rano dostać się z wyjazdu, do pracy.

Jest na to sposób. Wystarczy wykorzystać farby świecące w ciemnościach. Nie mówimy tu tylko o farbach fluorescencyjnych, które zazwyczaj jako pierwsze przychodzą na myśl. Obecnie dostępne są dwa rodzaje farb, które różnią się "sposobem świecenia". Przyjrzyjmy się jak ozdobić swój pokój.

Farba fluorescencyjna

Jest wykonana tak, by emitować samoistnie światło, które pochłonęła w ciągu dnia. Należy pamiętać, że farba fluorescencyjna tylko odbija promienie świetlne, sama ich nie tworząc. Efekt fluorolu jest podobny do świecenia w ciemności - gdy na pokrytą nim powierzchnię rzucimy wiązkę światła UV, to odbija się ona i daje efekt intensywnego światła.

Można korzystać z lamp UV, co jest wygodniejsze, jednak dużo bardziej kosztowne. Niewątpliwą zaletą jest natomiast kontrola nad efektami świecenia. Można je wyłączyć w jednej chwili, podczas gdy w przypadku farb luminescencyjnych musimy poczekać aż się "wyczerpią".

Przy użyciu zarówno jednego jak i drugiego sposobu można stworzyć wspaniałe i atrakcyjne wnętrze i dodatku. Wystarczy wybrać podkład i farbę świecącą dopasowaną do materiału i wykonać wzory na ścianach, pojemnikach, meblach, wszędzie gdzie tylko się zamarzy.

Rodzaje farb fluorescencyjnych

  1. Farba fluorescencyjna akrylowa - Przeznaczona głównie do malowania znaków i napisów ostrzegawczych, ewakuacyjnych i informacyjnych. Stosuje się ją właściwie na każdy rodzaj podłoża
  2. Farba fluorescencyjna ftalowo-karbamidowa - Przeznaczona głównie do malowania znaków i napisów ostrzegawczych, ewakuacyjnych i informacyjnych. Tak jak i farbę akrylową, stosuje się ją do każdego rodzaju podłoza.
  3. Gruntoemalia akrylowa - Jest tłem dla farby flourescencyjnej akrylowej. Wyróżnia się Fluorol A i luminescencyjne Luminol A. Pełnią one także funkcję samodzielnej powłoki gruntującej i emalii nawierzchniowej.
  4. Akalak A 2-K - Jest to bezbarwny lakier dwuskładnikowy, przeznaczony do końcowego zabezpieczania farb fluorescencyjnych akrylowych.

Inne świecące w ciemności dodatki

farba fluorescencyjna

Poza farbami i lampami UV, w sklepach możemy znaleźć także gotowe plansze, tapety, a nawet meble wstępnie przyozdobione świecącymi paskami, zdjęciami, które wyglądają naprawdę przepięknie. Wystarczy tylko odważyć się i zdecydować na to, jeszcze niecodzienne rozwiązanie, a pomieszczenie ożywi się i znacznie uatrakcyjni.

Farby luminescencyjne mogą być znakomitym dodatkiem i dekoracją w mieszkaniu. I to nie tylko w pokojach dla dzieci, ale w każdym możliwym miejscu, sypialni dorosłych, kuchni. Gdzie kto sobie zamarzy.