30 lipca 2018 Udostępnij

Jak przechowywać buty?

W jaki sposób buty powinny być przechowywane?

Buty są jedną z ważniejszych części naszej garderoby. Z tego względu opłacalne jest dbanie o obuwie. Jest to zasadnicza sprawa. Przy wykorzystaniu pewnych sposobów, nie zniszczą się one tak szybko i będą dłużej przydatne. Poniżej przedstawiamy parę dobrych porad w jaki sposób trzymać w mieszkaniu buty.

Buty - bez względu na posiadaną przez nas ilość, zawsze się rozmnażają. Mają coraz ciekawsze kolory, wzory - jest ich po prostu bardzo dużo do wyboru w pierwszym lepszym sklepie do jakiego się wejdzie. Człowiek rozsądny, a jednocześnie kochający ten element stroju oprócz bieżącej mody wie w jaki sposób trzymać obuwie. Poniżej przedstawiamy na czym one polegają.

Szafa

Przechowywanie butów zależy od naszych preferencji i miejsca jakie posiadamy. Jednym ze sposobów jest duża szafa i stworzenie w niej miejsca specjalnie na obuwie. Inni ludzie specjalnie kupują szafę tylko na buty, albo stawiają na umieszczanie ich w pudełkach. Obojętnie co wybierzemy, jeśli buty nie leżą rozrzucone (co przyczynia się do ich szybszego niszczenia się), w pewien sposób o nie dbamy.

Jeśli decydujemy się na wielką szafę, poprawnym jest zachowanie w niej porządku wraz z pewnego rodzaju organizacją - nawet taką, która tylko dla nas będzie mieć sens. Jeżeli mamy tylko jedną półkę na buty, inne rzeczy nie powinny się na niej znaleźć. Dobrze jest, gdy widzimy wszystkie modele, chociaż istnieją sytuacje gdy jest to zwyczajnie niemożliwe. Wtedy najlepszym sposobem będzie ustawienie na widoku butów na dany sezon. Np. jeśli mamy zimę, wszystkie sandałki, japonki i balerinki chowamy w głębi, a eksponujemy kozaki i botki. W taki sposób zachowamy efekt wizualny i bardziej praktyczny w naszej szafie. Rano będziemy mogli spać dłużej zamiast zastanawiać się gdzie akurat znajduje się para butów, które chcieliśmy założyć.

Szafka z marzeń

miejsce na buty w domu

Jeżeli mamy w domy przedpokój z dużą ilością miejsca, funkcjonalne będzie przeznaczenie w nim odrobiny przestrzeni na szafkę tylko na obuwie. Można na przykład sprawdzić komodę Kaspian. Taka szafka musi mieścić w sobie dużo rzeczy, ale w tym samym czasie wyglądać dobrze, aby współgrać z pozostałym wystrojem panującym w przedpokoju. Zanim ją kupimy dobrze jest zobaczyć jak dużo miejsca mamy na taki mebel i wszystko pomierzyć, aby nie kupić przypadkiem szafki, która zupełnie się nam nie zmieści lub będzie odstawać.

Dodatki

Przechowywanie to nie tylko szafka. Warto też pomyśleć nad kilkoma dodatkami. Praktyczne okażą się pudełka wykonane z plastiku, a do tego przezroczyste. Bez wyjmowanie będzie się widzieć jaka para się w nich znajduje. Dobrze sprawdzą się również prawidła zabezpieczające buty przed zmienieniem kształtu. Nie wolno zapominać też o szczotkach, wkładkach zapachowych do butów i pastach.