4 września 2018 Udostępnij

Jaki stojak na wino wybrać do kuchni?

Stojak na wino musi przede wszystkim dobrze spełniać swoją funkcję, jednak powinien on być także estetyczny i pasować do wystroju danego wnętrza. Oprócz tego, dobrze też, gdy nie kosztuje on zbyt dużo i można go łatwo utrzymać w czystości. Jaki stojak zatem wybrać?

Miejsce na stojak na wino

Do tej pory, stojaki na wino zazwyczaj zajmowały miejsce w kuchni, jednak obecnie wiele osób stawia je również w salonie lub piwniczce. W tym ostatnim przypadku musimy jedynie pamiętać, by stojak był wykonany z materiału odpornego na działanie wilgoci oraz zimna. Często martwimy się, że dodatkowy mebel w postaci stojaka będzie niepotrzebnie zajmował miejsce. Nie musi tak jednak być, gdyż na stojak można w prosty sposób wykorzystać szafkę albo przestrzeń nad blatem kuchennym czy innym meblem.

Do wyboru mamy również stojaki na wino wiszące, które bardzo często są produkowane z pięknego drewna oraz metalu. Bez problemu, w sklepach znajdziemy też stojak do szafki, który może być montowany lub wolnostojący. Coraz więcej osób, wybiera też bardzo praktyczne rozwiązanie jakim jest połączenie stojaka na wino oraz kieliszki. A jeśli stojak ma być prezentem dla bliskiej nam osoby, możemy też poszukać personalizowanych stojaków na wino, na których można chociażby wygrawerować imiona właścicieli.

Nowoczesny czy klasyczny stojak na wino?

stojak na wino w domowej kuchni

Obecnie, w sprzedaży znajduje się sporo różnych modeli stojaków na wino, które są wykonane z różnych materiałów. Wybierając taki sprzęt, musimy brać pod uwagę przede wszystkim to, aby jego styl pasował do wystroju konkretnego wnętrza. Kupując stojak z jasnego drewna, będzie on miał bardziej nowoczesny styl, natomiast rzeźbione, ciemne drewno sprawdzi się w klasycznych pomieszczeniach. Warto kupić stojak na wino wykonany z solidnego drewna dębowego, modrzewiu, jesionu albo buku. Bardzo popularne są obecnie również metalowe stojaki na wino, które mogą być wykonane ze stali albo aluminium. Mogą przybierać one bardzo różne kształty, które sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Stojaki na wino wykonane z tworzyw sztucznych to zwykle głównie sprzęty przenośne, które można postawić w kuchni czy salonie. Coraz częściej, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, wykorzystywane są też stojaki szklane, które mogą być łączone z innymi materiałami. Styl pasujący do wystroju całego wnętrza to nie jedyny aspekt, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę wybierając stojak na wino. Pamiętajmy też chociażby o jego kolorze. Choć w sklepach najczęściej znaleźć można produkty w naturalnych kolorach drewna, metalu czy po prostu czarne, coraz częściej pojawiają się też produkty w nieco bardziej ciekawych barwach.

Oprócz tego, kupując stojak na wino, warto sprawdzić opinie na temat konkretnego modelu w sieci. Dzięki temu, dowiemy się czy jego jakość jest naprawdę dobra, w efekcie czego posłuży nam przez dłuższy czas.