12 czerwca 2018 Udostępnij

Jak urządzić jeden pokój dla dziewczynki i chłopca?

Dwójka rodzeństwa: chłopiec i dziewczyna, bardzo często dobrze się dogadują i spędzają razem czas na zabawie. Jednak zdarza się i tak, że nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Jeśli w mieszkaniu do dyspozycji jest tylko jeden pokój dla dzieci, muszą jednak przebywać razem. Aranżacja będzie kluczowym punktem ich wspólnego mieszkaniaJak urządzić taki pokój? Oto najprostsze rozwiązania, które możesz wykorzystać podczas aranżacji pokoju dla dzieci!

1. Planuj podwójnie

Pokój dla dwójki dzieci to podwójne zestawy. Zastanów się czy wolisz łóżko piętrowe, czy dwa osobne łóżka. Łóżko piętrowe na pewno sprawdzi się w pokoju, gdzie jest niewiele miejsca. Jednak łóżka pojedyncze mogą mieć bonus w postaci szuflad do przechowywania pościeli albo zabawek.Miejsce do nauki także musi pomieścić dwie osoby. Dlatego w pokoju nie może zabraknąć dwóch biurek oraz dwóch krzeseł. Nie może też zabraknąć dwóch pojemników na zabawki, dzięki którym możliwe będzie utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym. Rozstawienie tych mebli i przedmiotów także ma duże znaczenie. Przestrzeń należy zaplanować funkcjonalnie i z pomysłem, a wszystko musi mieć swoje stałe miejsce.

2. Wybieraj neutralne kolory

W pokoju dla chłopca i dziewczynki nie może dominować żaden z typowych kolorów. Meble, ściany, podłoga powinny być w barwach neutralnych i stonowanych. Wybieraj biel, szarości, beże czy kolory pastelowe. Są to też kolory uniwersalne, dlatego cały wystrój będzie dobrze się komponował i tworzył spójną całość, bez względu na resztę dodatków, które znajdą się w pokoju.

3. Wydziel prywatne strefy

rodzeństwo w jednym pokoju

Każde dziecko potrzebuje swojej własnej przestrzeni oraz chwili dla siebie. Z tego względu, nawet w małym pokoju, trzeba zadbać o kącik dla dziewczynki oraz dla chłopca. Dobrze sprawdzi się tutaj podział pokoju regałami czy wyższą szafka. Dzięki temu maluchy zyskają nieco prywatności oraz własnego miejsca we wspólnym pokoju.

4. Wybieraj dodatki, które łączą

Pokój dziewczynki i chłopca nie będzie kompletny bez dodatków. Warto pomyśleć o drobiazgach, które połączą zainteresowania i dziewczynki, i chłopca. Może mają ulubiony film animowany albo podoba im się ten sam zespół muzyczny?

Pokój dla dzieci będzie świetnie się prezentował jeśli znajdą się w nim fotografie. Zdjęcia dzieci są zawsze urocze i pozwalają złapać miłe chwile. Zdjęcia można oprawić w piękne ramki od Black Red White, dzięki czemu pokój dla dzieci nabierze charakteru i będzie jeszcze bardziej osobistą przestrzenią.

Poduszki to kolejny ciekawy pomysł na dodatki w pokoju dziecięcym. Będą świetnym uzupełnieniem przestrzeni, a dzieci będą mogły wykorzystać je do wielkiej bitwy na poduszki.