31 sierpnia 2018 Udostępnij

jakie są najlepsze meble balkonowe?

Balkon to przestrzeń, która jeszcze do niedawna nie była szczególnie doceniania przez producentów mebli. Teraz jednak powoli zaczyna się to zmieniać, dzięki czemu możemy przebierać w najróżniejszych akcesoriach balkonowych. Skrzynie to niezwykle funkcjonalny element wyposażenia balkonu, w którym można przechowywać najróżniejsze przedmioty. Podobnie jak kufry oraz szafki balkonowe, których wybór jest naprawdę spory.

Drewniane skrzynie

Skrzynie na balkony oraz tarasy, oprócz roli schowka, pełnią często także funkcję siedziska. Mogą one służyć do przechowywania narzędzi ogrodowych, poduszek na krzesła, albo zabawek dziecięcych.

Skrzynie wykonane z drewna prezentują się bardzo elegancko i występują w najmodniejszych kolorach, takich jak biel czy czerń. Drewniane skrzynie nie tylko wyglądają jednak estetycznie, ale do tego są bardzo wytrzymałe i stabilne. Dlatego też, możemy na nich siedzieć albo wykorzystać jako podstawkę na kwiaty oraz akcesoria ogrodowe. Pojemność takich skrzyń zazwyczaj waha się pomiędzy 400 a 600 litrów. Bez problemu znajdziemy też skrzynie z najróżniejszymi zdobienia, albo z gotowymi oparciami czy podłokietnikami.

Plastikowe skrzynie

Alternatywą dla skrzyń drewniany są te wykonane z tworzyw sztucznych, na przykład z polietylenu. Tego typu meble również mogą pełnić funkcję siedzisk, ale tylko pod warunkiem, że są one wykonane z bardzo trwałego materiału. Dlatego też, przed ich zakupem warto sprawdzić jaki ciężar są w stanie unieść.

Skrzynie plastikowe są przede wszystkim lekkie, wodoodporne oraz łatwo jest utrzymać ich czystość. Ich producenci zadbali również o to, abyśmy mieli bardzo duży wybór takich skrzyń pod względem ich kolorów oraz wzorów. Są one również tańsze od skrzyń wykonanych z drewna czy metalu, ale jednocześnie te plastikowe są mniej solidne, czy wytrzymałe.

meble z techorattanu

Meble z techorattanu

Meble techorattanowe również cieszą się sporą popularnością. Nie można się temu jednak dziwić, gdyż jest to bardzo lekki, a przy tym ładnie się prezentujący materiał. Niestety, mała waga oprócz swoich zalet ma również wady. W większości przypadku, meble wykonane z tego materiału nie mogą jednocześnie pełnić roli schowka oraz siedziska. Warto jednak podkreślić, że techorattan jest odporny na działanie różnych warunków atmosferycznych i łatwo utrzymać go w czystości. Nie chroni on jednak przed wilgocią, dlatego nie powinniśmy przechowywać w nim poduszek albo koców.

Szafki metalowe

Nieco mniej popularne są szafki balkonowe wykonane z metalu. Świetnie wpasowują się one w styl minimalistyczny, są bardzo trwałe oraz mogą być niezwykle pojemne. Co bardzo ważne dla wielu osób, szafki metalowe mają też zwykle bezpieczne zamknięcie, dzięki czemu kradzież z nich jest mniej prawdopodobna. Niestety, przez to, że metal łatwo się nagrzewa, skrzynie z niego wykonane raczej nie są dobrymi siedziskami.