2 lipca 2018 Udostępnij

Jak urządzić mały przedpokój?

Jak urządzić mały przedpokój? Jaką aranżację wybrać?

Nowe mieszkanie to czas na popisanie się swoimi zdolnościami zagospodarowania przestrzeni oraz wyczucia estetyki. Szczególnie wszędzie tam, gdzie metraż mieszkania jest niewielki, dobra aranżacja może zdziałać cuda.

Mały przedpokój – meble najważniejszym elementem

Chcąc osiągnąć jak najlepszy efekt w małym przedpokoju należy dobrze przemyśleć co się w nim znajdzie. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą goście. Dlatego jeśli ma on zrobić wrażenie, musi być bardzo ładnie umeblowany. Połączenie nowoczesności, funkcjonalności i minimalizmu sprawdzi się w każdym wnętrzu, szczególnie w takim gdzie jest mało miejsca. Mebli nie powinno być dużo - natłok przedmiotów jeszcze bardziej wpłynie na postrzeganie małego przedpokoju jako ciasnego.

Mały przedpokój aranżacje – nie ograniczaj się do ograniczonej przestrzeni! 

Podczas urządzania małego korytarza trzeba wykorzystać wszystkie możliwe miejsca, żeby wydobyć jego potencjał. Świetnie sprawdza się wykorzystywanie niewielkich wnęk. Można je zabudować i przechowywać tam przedmioty.

Nie da się zaaranżować przedpokoju bez szafy. Jest nieodłączny element w każdym korytarzu. Przydaje się na schowanie okryć wierzchnich i przechowywanie rzadko używanych sprzętów czy butów. Wybór szafy łączy się bezpośrednio z kształtem przedpokoju. Jeśli jest on znacznie dłuższy niż szerszy, szafa powinna być wysoka i postawiona wzdłuż dłuższej ściany. Najlepiej jeśli taka szafa posiada przesuwne drzwi.

lustro w przedpokoju

Szafka na buty również musi być dostosowana do konkretnego przedpokoju. W małym korytarzu najlepiej przechowywać buty piętrowo, dlatego sprawdzi się duża skrzynia, która bardzo często ma możliwość zamknięcia i może również służyć jako miejsce do siedzenia podczas zakładania butów. Natomiast wieszak, bez którego także nie da się urządzić przedpokoju, sprawdzi się w postaci wiszącej. Stojące wieszaki zabierają mnóstwo przestrzeni, podczas gdy te wiszące pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca.

Kolejnym elementem jest lustro. Dzięki niemu można przejrzeć się przed wyjściem z domu , a dodatkowo będzie ono dawało optyczne złudzenie poprzez powiększenie przestrzeni przedpokoju.

Kolory ścian także nie są bez znaczenia. Jasne, pastelowe barwy będą korzystnie wpływać na odbiór przestrzeni i również dadzą złudzenie optyczne, powiększające korytarz o niewielkim metrażu. Wybieraj zatem kolory takie jak: biały, kremowy, beżowy, jasnoszary, pastelowy.

Pamiętaj, że urządzasz swoje własne mieszkanie i zawsze będzie ono wyjątkowe. Najważniejsze, żeby służyło ci jak najlepiej i było wygodnym miejscem dla ciebie oraz trafiało w twój gust mieszkaniowy.